21 Ekim 2011 Cuma

21 Ekim 2011

Bir söz

BAŞARI ; Sık sık gülmek ve çok sevmektir; Akıllı insanların saygısını ve çocukların sevgisini kazanmaktır; Dürüst eleştirmenlerin onayını almak; sahte dostların arkadan vurmalarına dayanmaktır; Güzeli sevmektir. Herkesteki en iyiyi bulmaktır; Karşılık beklemeyi hiç düşünmeden kendiliğinden vermektir; geride ister sağlıklı bir çocuk, ister kurtarılmış bir ruh, ister bir parça yeşil bahçe, ister iyileştirilen bir sosyal durum bırakarak dünyanın iyileşmesine katkıda bulunmaktır; Gönlünce eğlenmek ve gülmek; kendinden geçerek şarkı söylemektir; Tek bir kişi bile olsa, birinin sizin varlığınızdan ötürü daha rahat nefes aldığını bilmektir. İşte bu başarılı olmaktır. 


Ralph Waldo Emerson
Bir şiirSEVGİLERDE


Sevgileri yarınlara bıraktınız
çekingen, tutuk ,saygılı,
bütün yakınlarınız
sizi yanlış tanıdı.

Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemediniz)
bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
kalbinizi dolduran duygular kalbinizde kaldı.

Siz geniş zamanlar umuyordunuz,
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
Yılların telaşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi.

Gizli bahçenizde açan çiçekler vardı,
Gecelerde ve yalnız.
Vermeye az buldunuz,
Yahut vakit olmadı.

Behçet Necatigil


Bir resim


Havadan esintiler ( Arora )

Yıllardan 2000..Photoshop'u kullanalı iki yıl oluyordu. Öğrenmekle birlikte insan sınırlarını zorlamaya başlıyor. Bu çalışma, klasik resim tekniğini uyguladığım ilk resimdi. Fare ile yapmama rağmen sonuç olarak fena değildi. Özellikle ağaçları yapmak saatlerimi almıştı.
Resmin diğer bir yanı da, J.S.Bach'ın "Air From Suite" müziğini dinlerken yapmamdı. Müziğin  resime etkisi olduğu bir gerçek. Renkleriyle, atmosferiyle, ışığıyla..herşeyi ile müzik resime kimlik kazandırır. 

Bir Şarkı

J.S.Bach - Air From Suite

Hiç yorum yok:

Mevlana

"Aslında farkındayım hayatımdaki sahte varlıkların,  istesem bir anda temizlemesini de bilirim...  Ama bunca sahteliğin, benim samimi...